Ebi i Britani Hensel rođene su 7. marta 1990. godine u Minesoti. Sve do porođaja lekari su bili uvereni da njihova mama čeka samo jednu devojčicu. Ultrazvuk nije pokazivao nikakav problem.
Tokom porođaja babica se u jednom trenutku uspaničila i majci je bilo jasno da se nešto loše događa. Rodila je sijamske blizankinje. Bile su na ivici smrti. Prema statistici od 30 miliona sijamskih blizanaca, samo jedni ostaju živi. Unutrašnji organi drugog deteta najčešće otkažu 24 sata nakon porođaja. Međutim, uprkos lošim prognozama, obe devojčice dočekale su prvi rođendan.
Opcija razdvajanja nije dolazila u obzir jer bi jedna morala da umre. Neobične devojke imaju dve glave, dve ruke i dve noge, ali dve kičme, tri plućna krila, jednu jetru, dva stomaka, tri bubrega.
Dele kardiovaskularni sistem i genitalije. Njihova anatomija je toliko komplikovana da lekarima nije jasno kako tako dobro funkcionišu.
Svaka blizanka kontroliše svoju polovinu tela. Ne osećaju dodir na suprotnoj strani tela. Na primer, Ebi ne oseća kada se Britani rukuje s nekim.
Dok su još bile male, naučile su da sinhronizuju svoje pokrete. Tako su uspele da nauče sviranje klavira, plivanje, vožnju bicikla, pa se čak bave i sportovima.
Uspele su da polože vožački ispit. Eby kontroliše pedale, a Britany pazi na saobraćajne znakove i semafore.
Naučnici veruju da ove devojke imaju neurone koje nema nijedno drugo ljudsko telo. One jedna drugoj čitaju misli i dovršavaju rečenice. jela i umovi savršeno su im sinhronizovani. Kada Ebi želi da pije vodu i Britani je žedna.
Britani je dobra u društvenim naukama, a Ebi odlično ide matematika pa su uspele da završe i fakultete.
Nedavno su se zaposlile u školi. Ebi predaje matematiku i fiziku, a Britani književnost i istoriju. Svaka dobija svoju platu, a rade (po)pola radnog vremena.