“Govori se da sam jedan od najupornijih radnika. Možda i jesam, ako je misao ekvivalentna radu jer njemu sam posvetio gotovo sve svoje vreme. Ali ako se rad interpretira kao konačan u konačnom vremenu po posebno utvrđenim pravilima, onda sam možda i najgora lenština”, govorio je skromno o sebi jedan od najvećih umova čovečanstva, srpski naučnik i pronalazač Nikola Tesla (1856.-1943.).
Opšte je poznato da je tvorac stotina pronalazaka, uglavnom iz područja elektrotehnike, kao što su naizmenična struja i obrtno magnetno polje, naizmeničnog sistema prenosa i distribucije električne energije, oscilacionog transformatora, rasvete pomoću struje visoke frekvencije, sistema bežičnog prenosa radiosignala i energije, teleautomatike i Tesline turbine. Svet nikada neće moći dovoljno da se oduži tom jedinstvenom geniju. Po njegovom prezimenu nazvana je merna jedinica magnetne indukcije, planetoid 2244 Tesla, kao i jedan krater na Mesecu.
Tesla je, naime, smatrao da je Zemlja jedna od ploča kondenzatora, a jonosfera druga. Merenja dr. R. G. Harisona, objavljena 2011. u “Journal of Physics”, pokazuju da napon između njih iznosi 400 hiljada volti. I upravo je to razlog zašto je na Vardenklifski toranj trebalo da primeni svoj čuveni “efekat piramide”.
Odličan provodnik
“Silnice električnog naboja deluju na zidove piramide. Magnetni ekvipotencijali na vrhu piramide pokazuju veliku gustoću magnetnog toka. Napon električnog polja raste od 100 V po metru. Zemljino negativno polje dostiže svoju maksimalnu vrednost na vrhu piramide.
Na primer, na vrhu piramide u Gizi napon je čak 14.600 V. Ta piramida je sama kondenzator te akumulira električni naboj. Ako nastane višak naboja, dolazi do pražnjenja na vrhu, a kao što sada znamo, vrh je bio ukrašen završnim kamenom od čistog zlata, koji je odličan provodnik”, pisao je svojevremeno Tesla.
Tesla je želeo da njegov toranj bude visok upravo zato da bi se povećao napon na vrhu. Hteo jeda stvori veštačku munju na tornju. Kod udara groma u cevi, temperatura raste do 30.000 °C. Tesla nije želeo da upravlja takvim visokim temperaturama jer je to rasipanje energije. Toranj bi koristio kao transformator za proizvodnju visokog napona, što bi generisalo, umesto prirodne munje, “pražnjenje visoko energetskih jona u izobilju”.
Da bi naglasio efekat piramide, zamislio je toranj u obliku osmougaone piramide pokrivene vrhom u obliku pečurke. Iako osmougaoni oblik ne garantuje stabilnost u odnosu na kvadratni oblik, on je to primenio bez prethodne teorijske razrade.
Slično Teslinom tornju i Ajfelov toranj ima piramidalni oblik, što znači da omogućava prikupljanje jednosmerne struje na vrhu, čak i bez oluje. Zapravo, po istom načelu deluju svi krovovi, metalni okviri i gromobrani. Elektricitet provode u Zemlju.
https://www.youtube.com/watch?v=9gBx1N-F1sQ
Piezoelektrični efekat
Tesla je znao da Egipat nije uvek bio pustinjsko područje. U preddinastijskom periodu, egipatska klima je bila manje suva nego što je danas. Velike površine Egipta bile su prekrivene savanama kojima su prelazila krda stoke. Flora i fauna na području Nila bila je dom velikih populacija vodenih ptica. Lov je uobičajena aktivnost za Egipćane, a takođe je tada prvi put pripitomljeno mnogo životinja.
Ali za razliku od Vardenklifovog tornja, funkcija piramida uopšete nije bila proizvodnja munja. Od njihove izgradnje prošle su hiljade godina. Piramide funkcionišu kao generatori negativnih jona. Da bi trajno jonizovale okolni vazduh, morale bi da budu povezane s izvorima negativnih jona. Podrumi u Gizi sadrže vodu u izobilju. Kroz piezoelektrični efekat, joni se akumuliraju u piramidama da bi se zatim ispuštali na vrhu. Te piramide su napravljene od kamena koji sadrži kristale radi hvatanja električnih naboja podzemnih voda, smatrao je Tesla.
Osim piezoelektričnog efekta, ne treba zanemariti ni prirodnu provodljivost stena u naizmeničnoj polarizaciji. Uz sve to, postoje i “lukovi pražnjenja”, čija funkcija uopšte nije arhitektonska. Egiptolozi nisu razumeli njihovu upotrebu, ali su im posle dali naziv “lukovi pražnjenja”.
Spojeni sa gornjim završnim kamenom, površinama i metalnim šipkama, dobili su atmosfersku energiju, akumulirali je i emitovali “pražnjenje visoko energetskih jona u izobilju” u Izidinu komoru gde je “kandidat za buđenje” ležao u kamenom sarkofagu.
Sredstvo međuplanetarne komunikacije
Nezavisni bosanski istraživač Semir Osmanagić je tokom 2017. objavio da je nad bosanskim piramidama pronašao “Teslino torzijsko polje”. Njegove tvrdnje službena nauka drži u najmanju ruku pseudonaučnim i neozbiljnim, a neki misle i da se radi o opasnoj prevari.
“Zaboravite sve čemu su vas učili. Piramide nisu grobnice i mnogo su starije. U istoriju se treba vratiti bar 30 hiljada godina u slučaju najveće piramide na svetu, oko 200 metara visoke Bosanske piramide Sunca, za koju protivnici ovakvog razmišljanja tvrde da je obična geološka formacija, dakle brdo s imenom Visočica.
Kroz svoja istraživanja širom sveta susretao sam se sa zaverama u svrhu negiranja postojanja piramida na nekim lokacijama. Na primer, lokalne vlasti na Mauricijusu tvrde da su tamošnje piramide hrpa kamenja preostalog od čišćenja polja. Sukobio sam se i sa naučnicima na bosanskim temama koji su, kaže, odbacivali sve teze, a da nikada nisu ni posetili Visoko niti se uverili u pravilne oblike piramida, a kamoli da su pogledali otkopane strukture”, rekao je Osmanagić i dodao:
“Vidimo piramide u Americi i Aziji. Jasno je da su delo istih ruku. Tunelski kompleks Ravna i piramida Sunca nije samo energetska mašina nego i medicinski kompleks. Upravo je lečenje razlog što ih je davno gradila neka napredna civilizacija koja je nastanjivala Zemlju pre nas. Energetska istraživanja su proteklih godina provodili brojni međunarodni nezavisni timovi eksperata. Piramida emituje skalarne talase, kojima se pre stotinu godina bavio Tesla, prvi nakon hilljade godina. Takvi talasi imaju strahovitu brzinu pa su piramide očito bile i sredstvo međuplanetarne komunikacije.”
Pritom se pozvao na fizičara Konstantina Mejla koji smatra da neutrino (elementarne čestice, vrsta leptona) može da putuje brže od svetlosti. S druge strane, navodi skalarne talase, hipotetičke talase koje je savremena fizika odbacila. “Oni nastaju u torzijskom polju, a pošto nemaju masu mogu da prolaze kroz materiju da pritom ne gube energiju. Tako mogu da putuju i deset milijardi puta brže od brzine svetlosti i prenose energiju i/ili informaciju”, zaključio je Osmanagić i objasnio da su piramide u Visokom pojačalo tih skalarnih talasa te da je preko njih Zemlja spojena na “kosmički internet”.
Teslina opsesija brojevima
Još jedna nepoznanica je Teslina opsesija brojevima, tj. njihovim numerološkim vrednostima. On je smatrao da su brojevi 3, 6 i 9, “ključ svemira”. Vozio bi se oko zgrada tri puta pre nego što bi u njih ušao, a u hotelima bi odsedao u sobama s brojevima koji su deljivi sa 3.
Odluke je delio u grupama od tri člana. Ručao je s 18 salveta (broj deljiv s 3). Neki analitičari smatraju da je ta opsesija povezana s njegovom sklonošću piramidalnim oblicima i uverenju da postoji temeljni matematički zakon i razmeri koji su deo univerzalnog matematičkog jezika.
Pošto ne znamo tačno kako su građene piramide i zašto, neki na njih gledaju kao na kreacije drevnih civilizacija koje mogu da stvaraju energiju.