Jedna od najvećih crnih rupa u univerzumu čini se da ima apetit koji ide uz njenu veličinu. Nova merenja utvrdila su da je njena masa neverovatnih 34 milijarde puta veća od mase Sunca, a dnevno proguta mase ekvivalenta naše zvezde.
To je čini jednom od najbrže rastućih crnih rupa u univerzumu, a njena masa je svrstava u posebnu kategoriju ultramasivnih crnih rupa.
Poređenja radi, crna rupa u sredini Mlečnog puta 8.000 puta manje mase od nje.
„Ukoliko bi crna rupa u Mlečnom putu želela da naraste toliko, morala bi da proguta dve trećine zvezda u našoj galaksiji“, objašnjava astronom Kristofer Onken iz Nacionalnog univerziteta Australije.
Otkriće svemirskog behemota prvi put je objavljeno 2018. godine. Crna rupa napaja džinovski kvazar (izvor elektromagnetnog zračenja) u sredini galaksije “J2157”.
U vreme kada je otkrivena, astronomi su procenili njenu masu na oko 20 milijardi Sunaca, a količinu materijala koju proguta na pola Sunca dnevno.
Nova merenja pokazala su da je njen Švarcšild radius – radius njenog horizonta događaja – 670 astronomskih jedinica (koja je jedinica razdaljine Zemlje od Meseca).