Nema objašnjenja za ove neverovatne slučajnosti, a one su se stvarno dogodile…
Čovek spasao bebu koja je pala s balkona – dva puta
Prvi put, 1937. godine jedna majka je držala bebu u naručju i gledala kroz prozor četverospratnice u Detroitu kada joj je slučajno ispala beba. Srećom, na ulici ispod je bio čovek po imenu Jozef.
On je bio lokalni čistač ulica i upravo je čistio ispod prozora kada mu je s neba pala beba na glavu i rame. On je uspeo da je uhvati. Beba je preživela, a Jozef je bio lakše povređen.
Godinu dana kasnije, majka dvogodišnjaka Davida Tomasa nije pazila i David je pao kroz prozor. Neverojatno, ali Jozef je čistio baš u tom trenutku pod prozorom. Preživeli su i on i beba.
Koje su šanse da je bio na pravom mestu u pravo vreme dve godine zaredom?! Takođe, koje su šanse da su dve majke bile toliko neodgovorne da im deca padnu kroz prozor?
Levoruki predsednici
Samo 10% Amerikanaca je levoruko. Očekujete onda da bi i broj američkih predsednika trebalo da pokaže takav odnos
Ali, od zadnjih 14 predsednika, više od pola su bili levoruki. Od zadnjih sedam, čak ih je pet bilo levoruko. U zadnjih dvadesetak godina, gotovo svaki predsednik SAD je bio levoruk.
Od predsedničkih kandidata – 2008. Džon Mekkejn i Barak Obama, a 1992. sva tri kandidata su bila levoruka. Ovo je čudno jer se u 18. i 19. veku to smatralo hendikepom, tako da su levoruku decu terali da pišu desnom.
Važno je zvati se Hjudž Vilijams
U brodolomu pored obala Engleske 1660. godine samo je jedan čovek preživeo, a zvao se Hjudž Villijams.
Na istom području dogodio se još jedan brodolom s brojnim žrtvama 1667. godine, a preživeo je samo jedan čovek, koji se zvao Hjudž Vilijams.
Brodolom na Temzi 1820. preživeo je jedan jedini čovek. Zvao se takođe – Hjudž Vilijams.
Još jedan brod je potonuo 1940. godine u ratu. Brodolom su preživela dva čoveka. Jedan se zvao Hjudž Vilijams, a drugi, njegov blizak rođak koji je dobio ime po njemu, također – Hjudž Vilijams.
Kenedi i Linkoln
Amerika je imala dva predsednika koje su svi voleli – Džona F. Kenedija i Abrahama Linkolna i oba su ubijena. Ali to nije jedina slučajnost. Linkoln je izabran u kongres 1846., a Kennedy tačno stogodina kasnije, 1946.
Lincoln je izbore dobio 1860., a inaugurisan je 1861. Kenedi je pobedio 1960., a inauguracija mu je bila 1961. Oba muškarca ubijena su pucnjem u glavu, ispred svojih supruga, i obojica su ubijena u petak. I na kraju, oba predsednika u prezimenu imaju sedam slova.
Jeziva podudarnost brojeva na tablici s ubistvom prestolonaslednika
Kad je Franc Ferdinand ubijen 1914. godine, bio je u automobilu čija je tablica imala oznaku A 111-118. Nakon atentata, izbio je Prvi svetski rat koji je završio 11. 11. 1918.
Mnogi su slovo A na tablici protumačili kao početko za Armistice (sporazumni prekid vatre), a brojke su označile datum i godinu kada se to dogodilo.
Tvorci PC igrice predvideli budućnost, srušili kule Bliznakinje
Kada su 2000. godine stvarali igricu Deus Ex, njeni tvorci su zaboravili da dodaju kule Bliznakinje u Njujorku.
Kako je igrica već bila puštena, bilo je nemoguće naknadno dodati zgrade pa su napravili scenario u kome su Bliznakinje stradale u terorističkom napadu. Samo godinu kasnije, to se stvarno i dogodilo…
Isti taksista ubio blizance u dve nesreće
Jedan čovek je vozio moped u gradu Hamilton kad je na njega naletelo taksi vozilo i ubilo ga. Bio je to isti taksista, s istim vozilom koji je nesrećnim slučajem ubio njegovog brata blizanca (17) godinu dana ranije. Brat je vozio isti taj moped, u istoj ulici.
Kada je prvi brat poginuo, drugi je godinu dana kasnije popravio moped i otišao da napravi probnu vožnju. Tada je na njega naletio isri taksista…
Džejms Din je imao ukleti automobil
‘Buntovnik bez razloga’, slavni Holivudski glumac Džejms Din 1955. godine je poginuo u automobilskoj nesreći. Posle nesreće automobil Porše prebačen je u garažu. OIstog dana mehaničaru, koji ga je popravljao, motor je proklizao i prignječio mu noge.
Godinama kasnije, taj motor su ubacili u trkači auto. Vozač automobila je nedugo nakon toga poginuo. Zatim je taj automobil kupio novi vozač, koji je takođe stradao u automobilskoj nesreći. Nakon toga je godinama kasnije, Porše stradao u požaru koji je zahvatio garažu u kojoj je bio parkiran.
Prebačen je u Sakramento u izložbeni salon. Nažalost, iskliznuo je s postolja i slomio jednom tinejdžeru kuk. Zanimljivo je i to što je automobil na kraju 1960. bio izložen na izložbi vezanoj uz bezbednost u saobraćaju. Kada je izložba završila, automobil je ukrcan na kamion koji ga je trebalo da odveze u Los Anđeles, ali tokom putovanja automobil je misteriozno nestao i dan danas ne zna se gde je završio.